המימד הרביעי » עולם התלת מימד » 10 אתרים להורדת קבצי מודלים למדפסת תלת מימד בחינם

10 אתרים להורדת קבצי מודלים למדפסת תלת מימד בחינם

הדפסת תלת מימד הינה סוג של טכנולוגיית ייצור אשר מאפשרת לייצר דגמים בעלי שלושה מימדים ישירות אל תוך המחשב. מכונות הדפסת תלת מימד מייצרות אביטפוסים מפולימורים שונים עד לקבלת דגם סופי. בימים אלו ניתן למצוא מגוון רחב של מדפסות תלת מימד שונות. בין הסוגים השונים של מדפסות התלת מימד אפשר למצוא – מדפסות תעשייתיות, מדפיסות אשר מדפיסות אובייקטים צבעוניים ומדפסות תלת מימדיות ביתיות.

האזינו למדריך על אתרים להורדת מודלים

במרוצת השנים נעשה יותר ויותר שימוש במדפסות תלת מימדיות על מנת לייצר חלקי פולימור ומתכת אשר משמשים בתעשיית התעופה, תעשיית האופנה, תעשיית הרפואה ובעוד מגוון רב של תעשיות. בעקבות ההתפתחות המדהימה של המדפסות התלת מימדיות החלו לעבוד על ייצור מזון, מבנים, רקמות ואיברים ביולוגים באמצעות המדפסות התלת מימדיות.

המדפסות התלת מימדיות נוצרו בשנת 1983 על ידי צ'אק האל אשר עבד בחברת ״3D Systems״. חברת ״3D Systems״ הינה חברת המדפסות התלת מימדיות הגדולה ביותר בעולם. בשנת 2006 הפטנט ״מדפסת תלת מימד״ שהחזיקה חברת ״3D Systems״ פג ובכך כולם החלו להשתמש בטכנולוגית מדפסת תלת מימד.

10 אתרים להורדת קבצי מודלים למדפסת תלת מימד בחינם

קבצי מודלים למדפסת תלת מימד

בימים אלו, סוג קובץ המודל הנפוץ ביותר עבור מדפסות תלת מימד הינו קובץ המודל STL. קובץ STL הינו פורמט קבצים עבור הדפסה של אובייקטים תלת מימדיים על ידי מדפסות תלת מימדיות. קובץ STL מאחסן את כל המידע על המודל התלת המימד אשר מיועד להדפסה. קובץ STL כולל בתוכו ייצוג של מתווה אשר מיועד להדפסה על ידי רשת המורכבת ממשולשים קטנים. אם המבנה מורכב ומפורט יותר, יותר משולשים ישמשו לייצוג פני השטח שלו. ריכזנו עבורכם רשימה של 10 אתרים להורדת קבצי מודלים למדפסת תלת מימד בחינם.

  1. האתר הראשון בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״Thingiverse״. אתר זה משמש כאחד ממאגרי המידע הגדולים והפופולריים ביותר בכל הקשור לקבצי מודל עבור מדפסות תלת מימד. האתר מכיל למעלה מ- 9000 דגמים שונים והוא המקום הפופולרי ביותר להשיג דגמי תלת מימד.
  2. האתר השני בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״Cults 3D״. אתר זה מציע מגוון רב של מקבצי תלת מימד בעיצובים מרהיבים ובאיכות מעולה. האתר מכיל למעלה מ- 5000 דגמים שונים אשר חלקם בחינם וחלקם בתשלום.
  3. האתר השלישי בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״YouMagine" אשר משמש כאתר קהילתי ובו ניתן להעלות רעיונות ולשתף אותם עם שאר גולשי האתר.
  4. האתר הרביעי בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״Pinshape״. אתר זה מספק לגולשי האתר למעלה מ- 13 אלף קבצי מודלים STL עבור הדפסה במדפסת תלת מימד.
  5. האתר החמישי בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״GrabCad" אשר נחשב לאחד האתרים הגדולים ביותר בעולם מדפסות התלת מימד כאשר ישנם למעלה מ- 6 מיליון חברים באתר ויותר מ- 4 מיליון קבצים חינמיים אשר זמינים להורדה. אתר זה מכיל יותר מ- 27 אלף דגמים שונים.
  6. האתר השישי בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״Myminifactory״. אתר זה מספק מגוון רב של דגמים מקוריים.
  7. האתר השביעי בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״3DExport". אתר זה מציע מגוון דגמי תלת מימד מרהיבים והוא מספק למעלה מ- 1000 דגמים להדפסת תלת מימד.
  8. האתר השמיני בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״3DWarehouse". אתר זה מציע מגוון רב של מוצרי ארכיטקטורה בעיצובים מדהימים. אתר זה מכיל למעלה מ- 38 אלף מודלים להדפסה תלת מימדית.
  9. האתר התשיעי בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״TurboSquid״. אתר זה מציע את עיצובי תלת מימד איכותיים ויפים במיוחד.
  10. האתר העשירי בו תוכלו להוריד קבצי מודלים בחינם עבור מדפסות תלת מימד הוא אתר ״Sketchfab". אתר זה כולל בתוכו עשרות אלפי מודלים תלת מימדיים שונים. גולשי האתר יכולים לדרג ולהוריד את כל הקבצים באתר.

שאלות נפוצות על קבצי מודלים תלת מימד

במיוחד עבורכם הכנו מאמר מפורט שבו תוכלו לראות תמונות וסרטונים על קבצי מודלים תלת מימד. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
המימד הרביעי מציעה מגוון שירותים בנושאי הדפסת תלת מימד, בכדי לבדוק על מחיר קבצי מודלים תלת מימד יש ליצור איתנו קשר ישיר כדי שנוכל לתת הצעת מחיר המותאמת בדיוק עבור הצרכים שלכם.
צוות האתר המימד הרביעי מציע מגוון שירותי הדפסות בתלת מימד ובנוסף ניתן למצוא קבצי מודלים תלת מימד תחת שורותינו, יש ליצור איתנו קשר ישיר לקבלת הצעת מחיר והתקדמות להזמנה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על קבצי מודלים תלת מימד יש לשלוח טופס או להתקשר 050-9595004

מאמרים בנושא תלת מימד שיעניינו אתכם

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)