מה זה בכלל מידול תלת מימד?

את תוכנות השרטוט והעיצוב הדו מימדי בינהן הפוטושופ, הלייטרום והאוטוקד כולנו מכירים, אבל כשהדבר נוגע לתכנונים בתלת מימד – הדבר מעט יותר מורכב. מידול תלת מימד נועד בשורה התחתונה להפוך חזון שיש ללקוח בראש, לכדי דגם, מודל דיגיטלי שיהיה נעים להתבונן בו ובמידת הצורך לבצע בו שימוש. יצירת המודל התלת מימדי שהוא מידול תלת מימד נעשית על ידי מודליסט, איש מקצוע שכל תפקידו הוא ליצור מודלים בתלת מימד על פי בקשה אישית של הלקוח.

 

האזינו לכתבה

אנשים רבים המעוניינים לגשת להדפסה תלת מימדית, כלל לא יודעים שבשביל בכלל להדפיס, צריך שיהיה לנו בראש ובראשונה את המודל התלת מימדי. במילים אחרות – מידול תלת מימד הוא מצוין כשלעצמו אך במרבית המקרים מהווה את אבן הדרך הראשונה בדרכו של הלקוח ליצירת האב טיפוס של המוצר האישי שלו. לאחר שהלקוח יצר ביחד עם המודליסט את הדגם, כל מה שנותר לו כעת הוא לגשת לאנשי מקצוע שמציעים שירותי הדפסה בתלת מימד ולהפוך את המודל הדיגיטלי למוצר פיזי וקיים.

לפניכם סרטון וידאו המתאר תהליך של מידול תלת מימד של דמות אנוש.

מי יכול להיתרם ממידול תלת מימד?

בשורה התחתונה, כל מי שזקוק להדפסה בתלת ממד זקוק למודל דיגיטלי. אבל קצת בשביל לסבר לכם את האוזן – אלו הן כמה דוגמאות לאנשים שיכולים להיתרם מיצירת מודל.

1. אדריכלים

אדריכל מעצם תפקידו הוא אדם בעל ראיה ודמיון מרחבי ברמה הגבוהה ביותר – כשמדובר בבית שהוא מתכנן, תהיו בטוחים שהוא יידע לפרטי פרטים איך הוא רוצה שהוא ייראה. ובכל זאת, לרוב, הלקוחות של האדריכל בורכו בקצת פחות כישרון. מידול תלת מימדי של מבנה הבתים והחדרים שהאדריכל מתכנן והדפסתם לכדי דגם מוגמר יכולים גם לסייע לאדריכל להבין את רצונות הלקוחות וליישם אותן בעזרת יצירת מודל תלת מימדי וחשוב לא פחות – להוות תיק עבודות של ממש שכל הבאים למשרד יוכלו לראות. מגניב, לא?

2. רופאים

אולי תופתעו לשמוע, אבל עולם הרפואה הוא ללא ספק אחד העולמות בהם ההדפסה התלת מימדית היא המשמעותית והמתקדמת ביותר. הרופאים עוסקים במידה רבה ביצירת מודל תלת מימדי, בעזרת יכולות הדיוק של המידול התלת מימדי מודפסים מידי שנה אביזרים רפואיים חשובים לניתוח, מודלים של גוף האדם אשר עתיד לעבור ניתוח מורכב ואפילו הדפסה של שתל! עולם המידול וההדפסה התלת מימדית משמעותי במיוחד לרפואה של היום ואפילו מציל חיים, לכן המידול תלת מימד חשוב כל כך.

3. חברות משחקים

בשנים האחרונות גם חברות המשחקים הצטרפו לשוק ויכולות להיתרם ממידול תלת מימד. בין אם מדובר במשחקים עם גימורים מורכבים, משחקים עם חלקים קטנים ומורכבים לייצור ואפילו משחקים איכותיים שמתוכנן למכור בכמות קטנה – מידול הדגם והדפסה שלו לחלוטין מהווים חלק מהתהליך.

4. בעלי חזון

בסופו של דבר – כל אדם שיש לו חלום יכול להיתרם ממידול תלת מימד. אם יש לכם חזון משמעותי, דבר שהייתם רוצים להביא לחיים ואפילו דגם של בית חלומות שהייתם רוצים לשמור לכם – יכול להיות שמידול תלת ממד הוא הפתרון עבורכם.

תהליך מידול תלת מימד

אז כמה בכלל עולה מידול תלת מימדי?

בנוגע להדפסת תלת מימד מחיר האמת היא, שאין תשובה נכונה אחת לשאלה המורכבת הזאת. המחיר נע בין אלף לעשרת אלפים שקלים ולעיתים אפילו יותר. בשביל לעשות לכם קצת סדר –בהדפסה בתלת מימד אלו הם כמה גורמים שיכולים להשפיע על מחיר הפרויקט.

1. איש המקצוע

בהדפסת תלת מימד מחיר איש המקצוע מתחיל ייתן לכם כמובן מחיר אטרקטיבי יותר שיהיה נעים לעין, אבל בשורה התחתונה – לא תמיד יהיה נעים יותר לכיס. התפשרות על איש מקצוע מתחיל בסופו של דבר יכולה לפגום באיכות המודל ופגמים אלה לא פעם יתגלו רק בעת ההדפסה הראשונה. קראו ביקורות על איש המקצוע, חפשו אחר אדם מנוסה שמציע מחירים הוגנים ועשו סקר שוק במידת הצורך.

2. מורכבות הפרויקט

כמו בכל פרויקט, גם כשמדובר במידול בתלת מימד ישנם פרויקטים מורכבים יותר או פחות. אצל שירותי הדפסה תלת מימד הפרויקט עמוס בפרטים קטנים, מורכב לעין ואפילו, רחוק מתחומי ההבנה של איש המקצוע לא פעם יהיה יקר יותר. בשורה התחתונה, פרויקט מושקע בעל פרטים רבים לרוב יהיה יותר יקר.

3. שילוב של המידול וההדפסה

ישנן חברות רבות המציעות את שירותי המידול וההדפסה  כעסקת חבילה אחת גדולה. באופן כזה בשירותי הדפסה תלת מימד, המידול הוא רק חלק מהתהליך השלם וכיוצא בזאת – חלק מהרווח של בית העסק. במילים אחרות, שילוב של עסקת חבילה מלאה של מידול פלוס הדפסה יכולה לא פעם להוזיל במעט את המחיר – קחו את זה בחשבון.

איך המימד הרביעי יוכל לעזור לכם?

נעים להכיר – אנחנו הממד הרביעי, עסק קטן המתמחה במידול והדפסה תלת ממדית. שלא כמו עסקים רבים אחרים, אנחנו עסק קטן ומשפחתי שמציע שירות אישי בגובה עיניים, במחירים אטרקטיביים וזמני שירות קצרים במיוחד. במידה ויש לכם מוצר שהייתם רוצים להביא לעולם, תכנון של בית שהייתם רוצים להפוך לכדי מודל ואפילו, סתם חלום שהייתם רוצים להגשים – כנראה שהגעתם למקום הנכון. אנחנו בממד הרביעי מאמינים שעבודה משותפת תורמת מאוד לאיכות המוצר ולכן במהלך התהליך נשתף אתכם, נתייעץ איתכם ובעיקר – נוודא שאתם מרוצים. 

אז איך התהליך איתנו בכלל עובד?

1. ראשית, נשמע מכם דברים שחשוב שנדע

לפני שנתחיל בתכנון המודל ובהדפסה תלת מימדית, חשוב שנקבל מכם פרטים בסיסיים שיתרמו לנו לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר – החל ממטרת המוצר והייחודיות שלו ועד לתקנים בהם המוצר צריך לעמוד, התקציב שעומד לרשותכם ובמידת הצורך גם התוכנית העסקית והחזון שעומדים מולכם בתכנון המוצר. השיח משמעותי גם בשביל שנכיר אתכם יותר טוב אבל בעיקר כי לאחר הבנת אופי המוצר והייעוד שלו, יצירת המודל תהיה מדויקת, מתאימה ואמינה.

2. נתחיל בעבודה המשותפת

בתהליך הדפסה תלת מימדית נשב ביחד איתכם על הפרטים היבשים מקטן עד גדול – החל מגודל המוצר הכולל ועד לזוויות בין הרכיבים והחלקים השונים, החומר ממנו הייתם רוצים שהמוצר יהיה עשוי, המשקל המתוכנן, והעיצוב שלו. אתם תדאגו להביא לנו את כל המידע שיכול לתרום לנו ליצירת הדגם ואנחנו מצידנו נדאג לעשות את הדגם הכי מושקע ומדויק שאפשר שיאפשר לכם לגשת להדפסה חלקה.

3. נתחיל ביצירת אב טיפוס

לאחר שכבר יצרנו את הדגם, הגיע לכאורה שלב ההדפסה אבל האמת היא שאם אתם שואלים אותנו – כדאי לחכות עם זה רגע. מומלץ לפני שאתם ניגשים להדפסה של כמות דגמים סיטונאית להתחיל עם דגם בודד אחד, אב טיפוס. יצירת אב הטיפוס תאפשר לנו לוודא שהמידול נעשה באופן מדויק ואיכותי וחשוב לא פחות – לאפשר לכם להבין את הפער בין החזון לבין האופן שבו המוצר נראה בפועל. בנוסף, אב הטיפוס יכול להיות שימושי במיוחד להצגה בפני משקיעים פוטנציאליים, שיוכלו באופן כזה לקבל תחושה לגביי המוצר המוגמר.

4. ויאללה – להדפסה

אחרי שהתייעצנו, תהינו, יצרנו את המודל בהדפסות תלת מימד ואפילו בחנו את הדגם באב טיפוס – הגיע הזמן להתחיל בהדפסה. יותר מנשמח ליצור איתכם תוכנית עבודה מסודרת להדפסת המוצר, ליצור מספר דגמים במידת הצורך וכמובן – לשמוח בשמחתכם.

יאללה, עכשיו כשאתם כבר יודעים הכל רק נשאר להשאיר פרטים. מחכים לשמוע מכם!

צור איתנו קשר במייל ונחזור אליך

מתחייבים לספק הצעת מחיר תוך 60 דקות
להזמנות וייעוץ חינם בטלפון זמינים 24/7 – 053-5010008

שאלות נפוצות על שירותי מידול בתלת מימד

במיוחד עבורכם הכנו מאמר מפורט שבו תוכלו לראות תמונות וסרטונים על מידול בתלת מימד. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.

המימד הרביעי מציעה מגוון שירותים בנושאי הדפסת תלת מימד, בכדי לבדוק על מחיר שירותי מידול בתלת מימד יש ליצור איתנו קשר ישיר כדי שנוכל לתת הצעת מחיר המותאמת בדיוק עבור הצרכים שלכם.

צוות האתר המימד הרביעי מציע מגוון שירותי מידול בתלת מימד ובנוסף ניתן למצוא הדפסת תלת מימד תחת שורותינו, יש ליצור איתנו קשר ישיר לקבלת הצעת מחיר והתקדמות להזמנה.