כלב היפואלרגני קטן – המתנה המושלמת לאשה

הכלב נחשב לחברו הטוב של אדם מזה אלפי שנים עקב תכונותיו הייחודיות הכוללות מזג נוח, נאמנות וצייתנות. יחד עם זאת, אחזקת כלב עשויה לעורר בקרב חלק מהאנשים אלרגיה המתפרצת עקב חשיפה נשימתית לפרווה שלו. על מנת ליהנות מגידול של כלב מבלי לחשוש לפגיעה בריאותית, ניתן לרכוש כלב היפואלרגני שאינו מעורר תגובה אלרגית בקרב בעליו.

מהי אלרגיה לכלבים

מקור האלרגיה לכלבים היא ברכיבים המצויים ברוק של הכלב, בקשקשי שיערותיו, ובשתן שלו. הפרווה הנושרת מהם מפיצה את הרכיבים הללו דרך האוויר וגורמת לבעליהם הסובלים מאלרגיה לרכיבים אלו, לפתח תגובה אלרגית חריפה. על כן, כלבים אשר אינם משירים שיער, אינם מפיצים את אותם רכיבים מעוררי אלרגיה לחלל בו הם מצויים.

מהו כלב היפואלרגני

ההגדרה של כלב היפואלרגני היא נגזרת של מידת הנשירות של פרוותו. ישנם גזעי כלבים אשר נולדים ללא פרווה כמעט בכלל, כגון טרייר אמריקאי חסר שיער, כלב סיני מצויץ, כלב פרואני חסר שיער וכלב מקסיקני חסר שיער.

כמו כן, ישנם גזעים שהם מלאי פרווה אולם ייחודם הוא בכך שנשירות פרוותם היא נמוכה עד אפסית. גזעים אלו כוללים את המלטיפו, הבסנג'י, היורקשייר טרייר, הקאירן טרייר, כלב הבולונז, הווסט היילנד וייט טרייר והשיצו.

היתרונות בגידול כלב שאינו משיר שיער

לצד היתרון של הכלבים ההיפואלרגנים במניעת התפרצותה של תגובה אלרגית בקרב בעליהם, גלום יתרון נוסף והוא שמירה על ניקיון הבית. כלב המשתייך לגזע אשר משיר את פרוותו, מקשה על שמירת הבית נקי, מאחר שהוא מפיץ את שיערותיו לכל עבר.

פרוותו של כלב משיר נצמדת לפינות החדרים, לבגדי בני הבית, למצעים ולרהיטים, וזאת באופן יומיומי לאורך כל השנה. לעומתו, כלב קטן שלא משיר שיער מאפשר לבעליו לאחוז בו ואף לישון עמו, מבלי שבגדיו ומצעיו יתמלאו בפרווה.

כלב היפואלרגני קטן וחברותי

רבים מהגזעים הנחשבים היפואלרגניים הם קטנים מאוד וניתן לגדל אותם בכל בית, ללא צורך בחצר או מרפסת. כלבים אלו הינם חברותיים מאוד וניתנים לאילוף. מזגם הנוח והעובדה כי הם אינם משירים פרווה, מאפשרים לגדל אותם לצד ילדים ופעוטות. כלב קטן וחמוד שאינו משיר שיער, הינו מתנה מושלמת עבור אישה החפצה בחיית מחמד חברותית ונוחה לגידול.

כללים חשובים ברכישת כלב היפואלרגני

כלב היפואלרגני הוא חיית מחמד עם יתרונות רבים, אולם חשוב לזכור כי הוא דורש זמינות להוצאתו לטיול לפחות פעמיים ביום על מנת שלא יעשה את צרכיו בבית. כמו כן, על בעליו של הכלב לדאוג לחסנו ולציידו בשבב שנועד לזהותו במקרה שייאבד. דאגו לבחור את סוג הכלב ההיפואלרגני המושלם לכם. באתר כלב נבון תוכלו למצוא הרבה מאוד סוגי כלבים היפואלרגנים שלא משירים שיער.

כלב היפואלרגני קטן – חבר חדש בבית

כלב קטן שלא משיר שיער הוא מתנה מושלמת לאשה, משפחה או אדם מבוגר. הוא מאפשר הנאה מכל היתרונות הכרוכים בגידול חיית מחמד וללא החסרונות הנוגעים לניקיון ולצורך בחלל רחב. ישנם אנשים רבים אשר ישמחו לקבל כלב קטן וחמוד כמתנה לרגל יום הולדתם או כל אירוע חגיגי אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)