הדפסת בגדים בתלת מימד

שירותי-הדפסה-בתלת-מימד

לצד כל פריצות הדרך שנבעו כתוצאה מהתפתחות התלת מימד, ישנו תחום אחד ולא צפוי ששימוש בתלת מימד בו הוא יוצא דופן ומהפכני – תחום האופנה.
אמנם הדפסת בגדים בתלת מימד הינה רעיון חדשני, ייחודי ופורץ דרך, אבל השירות עדיין לא זמין בסדר גודל תעשייתי של ממש, ובשירות הייחודי והמדהים הזה משתמשים בעיקר מעצבים מוכרים אך יחד עם זאת יש למה לצפות כי כפי שאנחנו יודעים, להדפיס בתלת מימד עד לא מזמן היה בדיוני ואילו תוך מספר שנים הכל השתנה.

טכנולוגית התלת מימד משתלבת בעולם האופנה באון מדהים, הזמינות, הגמישות בחומרים והעלות הנמוכה של חומרי הגלם הופכת את תחום הדפסת הבגדים בתלת מימד לאטרקטיבית בעיניי מעצבים שמעוניינים להמציא את עצמם מחדש או לפתוח בליין חדשני ומעניין.

לצד עיצובים פורצי דרך מחומרים שלא היו אופייניים לפרטי לבוש, יכול המעצב להפעיל את הדימיון ולעצב סגנון לבוש חדשני.
בתור התחלה, מעצבים היו משתמשים במודלים קטנים שהודפסו בתלת מימד ולבסוף היו מחברים את כלל החלקים לפריט הלבוש שהם עיצבו, עיקר החומרים היו PLA וגומי.

ככל שהטכנולוגיה התקדמה ועוד דלתות ניפתחו בעולם התלת מימד, כך גם נפתחו דלתות למעצבים.
וכאשר התאפשרה הדפסה באפשרות יותר מחומר אחד בו זמנית, המעצבים החלו להשתמש בשילוב חומרים כמו PLA וגומי יחד.
אפשרויות עיצוב אינסופיות נוספו לכולם עיצוב האופנה התלת מימדית.

 אז כמה עולה בגד שהודפס בתלת מימד ?

אמנם הדפסת בגדים בתלת מימד מפיקה תוצאות יוצאות דופן, אך צריך לקחת בחשבון את מגבלות ההדפסה בתלת מימד, והמרכזית שבניהן – הזמן.
הדפסה של חלקים פשוטים יכולה לארוך גם שעות, תלוי בעיצוב ובשלל פרמטרים שונים.

העלות אומנם אינה חד משמעית, אבל ישנה מעצבת בשם דנית פלג, אשר עיצבה את ג'קט תלת המימד הראשון בעולם, אשר נימכר בעלות של כ – 1500 דולר ומונה כ 100 חלקים שונים שמרכיבים אותו.
מדובר בעבודה מורכת,ממש מלאכת מחשבת, אבל התוצאה הסופית יכולה להיות מדהימה.

כמות המעצבים שנכנסים לתחום העיצוב הולכת וגדלה מכיוון שתחום התלת מימד ממשיך להתקדם ולאט לאט מחסומי הזמן נפרצים והמכשור מתקדם, לכן לאט לאט הדפסת בגדים בתלת מימד יכולה להיות תחום בסדר גודל תעשייתי.

העיצובים שאנחנו יכולים לראות בפרטי אופנה שהודפסו בתלת מימד הם מיוחדים שלא נראו כמותם עד היום, מנעלי עקב המודפסות בתלת מימד בעלות מראה סופר מיוחד ועד שמלות מודפסות בפלסטיק וגומי שמפיקות טקסטורה של "מערכת עצבים", והרעיונות רק ממשיכים לזרום ולזרום.
בכל יום ממשיכים להדפיס עוד ועוד עיצובי תלת מימד חדשים, חלקם ממעצבים מוכרים וחלקם מעצבים בתחילת דרכם שמאמינים בחדשנות.

ניתן לראות באופן כמעט ודאי שמעצב אופנה שייכנס לתחום הדפסת הגדים בתלת מימד יוכל לפרוץ גבולות ולהרקיע שחקים כשיציג את עיצוביו.
המעצבים הראשונים שייפתחו את דלתות הייצור ההמוני של ייצור בגדים מהסוג הזה, תוך שילוב של בעלי מקצוע מתקדמים מתחום התלת מימד, יוכלו להגיע לביקוש אדיר, ולפרוץ עוד גבולות חדשים בזכות עולם ההדפסות בתלת מימד.

קח אותי לחנות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)