מידול תלת מימד

שירותי-הדפסה-בתלת-מימד

באמצעות הדפסה תלת מימדית אפשר לייצר מוצרים מרהיבים שעדיין לא היו קיימים בעולם שלנו, וברוב המאמרים השונים אני מדבר על תהליך ההדפסה והתוצאות שלה אך לפני כן חשוב שנשים דגש על התהליך שקורה דווקא לפני ההדפסה, ולפי מה היא יודעת באיזה אופן לייצר את התוצר הרצוי שלנו.

מה זה מידול תלת מימד ?

כפי שחלקנו כבר יודעים, הפקודות אל המדפסת נשלחות באמצעות המחשב והיום הכל וירטואלי, אנו מעבירים קובץ מסויים מהמחשב אל עבר המדפסת התלת מימדית ובגדול אומרים לה להתחיל להדפיס.
אותו הקובץ שאנחנו מעבירים נקרא "מודל תלת מימדי", את הקבצים האלו ניתן למצוא בחינם לבניית מודלים שונים ברחבי הרשת באתרים כמו Thingiverse אך אם אנחנו רוצים לבנות בעצמנו מודל מסויים אנחנו נצטרך לבצע תהליך שנקרא מידול תלת מימדי.

פירוש המידול הוא להתחיל את התהליך מ-0 ולבנות את המודל בעצמנו.
תהליך זה יהיה נחוץ לנו בעיקר כאשר נרצה לבנות אב טיפוס מסויים למוצר חדש שאותו אנחנו רוצים לפתח ולהפוך לפטנט משלנו.
היתרון העיקרי בתהליך המידול הוא שאנו יכולים לייצר דבר חדש לחלוטין עם גמישות עוצמתית במודל שאנו בונים, אך החיסרון העיקרי הוא הידע שנדרש לתהליך (אם רוכשים את הידע הוא למעשה הופך ליתרון) וחיסרון נוסף הוא שהתוצאות בשטח לא תמיד עולות בקנה אחד עם הציפיות שהיו במהלך תהליך המידול.

מתי משתמשים במידול תלת מימדי ?

תהליך המידול נותן מענה כיום לתעשיות רבות ומגוונות: תעשיות ההייטק, צבא, רפואה, צרכנות, תערוכות, אדריכול ובנייה, תקשורת ועוד המון.
בדרך כלל כשרוצים לפתח מוצר חדש לתעשיות אלו נדרש תהליך שלם שנקרא תיכנון מוצר חדש (או בניית אב טיפוס) שכולל מספר שלבים.

ראשית, צריך לבנות את הקונספט ולאחר מכן לשרטט את הדגם.
מתחילים לייצר אב טיפוס בתהליך המידול, מייצרים אותו ורק לאחר מכן ניתן להפיק לקחים ושיפורים לייצור הבא ולשנות את המודל בהתאם ללקחים שהופקו.

כשמתחלים בתהליך המידול מדובר בתיכנון מוצר חדש ולכן צריך להתייחס למספר נקודות.

1. ראשית, צריך להיות ערוכים שב – 100% מהמקרים צריך לבנות אב טיפוס בכדי למנוע את הבעיות הראשוניות לפני הייצור בפס רחב.

2. צריך לאפיין את המוצר ולדעת לאיזו מטרה הוא מיועד, האם הוא צריך לעמוד בתקנים מסויימים ובכלל מה מבדיל אותו משאר המוצרים שמציעים פיתרון דומה בשוק ?

3. צריך להיערך מבחינת מימונית מאחר ועלות פיתוח מוצר היא איננה זולה וחשוב לבנות תוכנית עסקית מבחינת סקירת השוק והמתחרים, איך ניתן לשווק את המוצר ומאיפה ניתן לגייס כספים במידה וצריך.

קח אותי לחנות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)