מה זה בכלל הדפסת תלת מימד?

כולנו מכירים את המדפסות הרגילות. המדפסות נמצאות כיום כמעט בכל בית ומשמשות אותנו להדפסה של עבודות בבית הספר ובאקדמיה, של ציורים מיוחדים, של כתבי עת שמעניין אותנו לקרוא ואפילו של תווים. אם בעבר הרחוק היה צורך להעתיק את הכתוב בעבודת יד, הרי שכיום מדובר באמצעי פשוט למדיי שנגיש בכל בית.

הדפסת תלת מימד אמנם דומה למדפסת הדו מידית המוכרת לכולנו אך עונה על צורך שונה – הדפסה ושכפול של אובייקטים. המדפסת התלת ממדית הראשונה נוצרה בשנת 1,983 ועם הזמן השתכללה. המדפסת התלת ממדית מאפשרת לנו ליצור אובייקטים תלת ממדיים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת במיוחד בפרק זמן שנע בין מספר דקות עד לכמה שעות. המהפכנות של המדפסות התלת ממדיות היא ביצירה המושלמת של האובייקט וביכולת לנתח בעצמה את המודל ולהפוך אותו לכדי יצירה ממומשת. המדפסת התלת ממדית מאפשרת למשתמשים בה להנות ממשחקים במודלים גיאומטריים מורכבים, ליצור דגמים מורכבים למדיי ולהגיע לתוצאות מרשימות.

הדפסות תלת מימד

מה אפשר לייצר עם הדפסות בתלת מימד?

עם מדפסות תלת מימד אפשר למעשה ליצור הכל – החל מצעצועים, כלי בית וריהוט ועד למודלים של בתים, אבי טיפוס למוצרים חדשניים ואפילו מכונות הנשמה ואביזרים הכרחיים בעולם הרפואה. והסיבה לכך היא פשוטה – העבודה עם מדפסת תלת ממדית מאפשרת רמת דיוק אדירה שיכולה לעזור לכל רעיון מופרך ככל שיהיה להפוך למציאות. נוכל ליצור כוסות בעיצובים משונים שלמכונה רגילה יהיה קשה ליצור, מכונות הנשמה מתקדמות במיוחד ולמעשה, כל דבר שיעלה לכם בראש.

מה היתרונות של שירותי הדפסת תלת מימד?

1. מדויקת במיוחד

לעומת עבודת יד, או עבודה שנעשית על ידי מכונה בכל טכניקה אחרת, המדפסת התלת ממדית עובדת באופן מדויק ביותר. בעבודה המדפסת מעבדת ומסתמכת על מודל שמישהו כבר בנה עבורה מראש – היא רק ממלאת הוראות. אבל הדיוק של המדפסת לא נובע רק מההסתמכות שלה על המודל, אלא מהטכנולוגיות המתקדמות שעליהן הפעולה שלה מתבססת. באמצעות שימוש במדפסת תלת ממדית נוכל לזכות באביזרים עם עיצוב חד ורמת דיוק גבוהה מספיק על מנת להביא אותם לכדי שימוש.

2. נעשית במהירות

ההדפסה התלת ממדית היא מהירה במיוחד ביחס למתחרות ויכולה לקחת בין מספר דקות למספר שעות. מהירות ההדפסה מושפעת מסוג המכונה, האיכות המתבקשת של התוצר, חומרי הגלם איתם נעשית ההדפסה ופרמטרים רבים נוספים. במידה ואתם זקוקים למודל מוגמר בהקדם האפשרי – כנראה שמדפסת תלת מימד היא הפתרון המושלם עבורכם.

3. מחיר נגיש

אם בעבר הלא כל כך רחוק, הדפסה תלת ממדית נחשבה לקריאה מהעתיד וכיוצא בזאת תומחרה במחירים גבוהים במיוחד, הרי שכיום מדובר במחירים הגיוניים שתואמים את התוצאה המתקבלת. הדפסה בתלת מימד תעלה לכם בין כמה מאות שקלים ועד לכמה אלפים – כתלות במורכבות המודל, החומרים ממנו הוא בנוי וכמובן, הגודל שלו.

4. עובדת על מגוון חומרי גלם

המדפסת התלת ממדית עובדת על מגוון רחב של חומרי גלם שונים שיכולים לאפשר ללקוח ליצור מודלים בגימורים שונים, גוונים מיוחדים ורמת איכות משתנה. בין החומרים הפופולאריים באמצעותם יוצרים מודלים תלת ממדיים ישנם PLA, PLA.ABS, TPE וחומרים רבים נוספים.

סוגים שונים של הדפסות תלת מימד

1. הדפסת תלת מימד מדויקת – SLM

ה-SLM נחשבת כיום לאחת השיטות המדויקות ביותר בעולם ההדפסה התלת ממדית. חומר הבסיס בשיטה הוא אבקת מתכת שנצרב לכדי שכבה חדשה במודל באמצעות קרן לייזר. התוצרים של הדפסת ה-SLM מרשימים למדיי – חלקי מתכת חזקים ומוכנים לשימוש.

2. הדפסת תלת מימד הפופולרית ביותר – FDM

FDM היא כיום שיטת הדפסת תלת המימד הנפוצה ביותר בעולם. ההדפסה בשיטה זו נעשית באמצעות חוט פלסטיק שמקושר לראש ההזרקה ומוציא ביחד איתו חוט דקיק של הדפסה. כך ההדפסה נוצרת בדיוק מוחלט, שכבה דקה אחר אחרת, לעיתים בהתבססות על מערכת צירים תלת ממדית. מדובר בשיטה פשוטה למדיי ומגוונת בחומרים בהם יכולה לעשות שימוש ומצד שני – מדובר בשיטה שבמקרים רבים נתפסת כאיטית ולפעמים נותנת תוצאות לא מספיק מדויקות.

3. הדפסת תלת מימד הוותיקה ביותר – SLA

שיטת ה-SLA היא שיטת ההדפסה המסחרית הקלאסית שפותחה כבר בשנות התשעים. השיטה מסתמכת על נוזל מיוחד שהופך למוצק בעת חשיפה לאור. בשיטה נעשה שימוש בקרן לייזר או מקורות אור אחרים על מנת לדאוג להמרת הנוזל למוצק בכל שכבה ושכבה. החיסרון של השיטה הוא פשוט – המודל קשיח, שביר למדיי ונוטה להישחק כתוצאה מתנאי הסביבה.

4. האחות של ה-SLA – SLS

האחות של ה-SLA היא לא אחרת מהשיטת ה-SLS. בשתי השיטות אכן יש שימוש בקרן לייזר, אך בשיטה הזאת, חומר הגלם אינו נוזל אלא דווקא אבקת פלסטיק. השיטה מהירה במיוחד והתוצאה שמתקבלת מדויקת יותר משמעותית משל תוצרי ה-SLA ומצד שני, השיטה עובדת רק על צבע אחיד. השיטה נפוצה כיום בתחום רפואת השיניים.

5. האדריכלית – הדפסה תלת מימדית עם גבס

הדפסה עם גבס נעשית באמצעות אבקת גבס ומיצוק שלה באמצעות שכבת אפוקסי. טכניקת ההדפסה הזאת מתאימה למודלים גדולים, בינהם בנים אדריכלים.

שיטות הדפסה נוספות הן ה-EBM, PolyJet, ושיטות רבות נוספות.

מי יכול להיעזר בשירותי הדפסת תלת מימד?

1. רופאים

באמצעות ההדפסה התלת מימדית ניתן ליצור מודלים של איבר גוף שזקוק לניתוח, להכין אביזרי טיפול רבים בינהם כתרים לשיניים ומכונות הנשמה, וליצור מודל של גוף האדם להסברים בקליניקה הפרטית. כל אלה לא רק יהפכו את הרופאים לטובים יותר, אלא גם לכאלה שיוכלו להסביר לפציינטים יותר בקלות את ההליכים אותם הם עתידים לעבור.

לפניכם שתי תמונות משלב העריכה ושלב הסיום של הדפסה תלת מימדית של מודל שעשינו בצורת מוח אנושי, שנלקח מצילום רנטגן של אדם בוגר בן 50 – אנחנו מרוצים מהתוצאה, ואתם?

הדפסת מוח בתלת מימד לפני ביצוע
מודל תלת מימדי בצורת מוח

2. אדריכלים

באמצעות מודל תלת מימדי של חדר, דירה או בניין – האדריכל יוכל להביא את הרעיון שלו לכדי מציאות. אמנם האדריכל לרוב יודע לאיזה כיוון הוא שואף, אך מודל תלת מימדי יכול לעזור לו להביע את הרעיונות שלו ולהציג אותם ללקוחות, לבוס ולחברת הקבלנות. בנוסף, את הדגמים האדריכל יכול למקם במשרד שלו ובכך להציג דוגמאות עבר ללקוחות חדשים ולעזור להם להבין את סגנון העיצוב שלו, השיקולים העיצוביים שמנחים אותו והמטרות אליהן שואף.

הדפסת מודל לאדריכלים בתלת מימד

3. תכשיטנים

בין אם מדובר בחנות אופנתית או באדם פרטי עם הברקה – הדפסה תלת ממדית יכולה לעזור לכם ליצור את התכשיט המושלם. את התכשיט תוכלו ליצור כיחידה בודדת או לחילופין להנות משכפולים רבים של אב הטיפוס שתוכלו ללבוש, למכור או לתת. היעזרות בהדפסה תלת ממדית תאפשר לכם ליצור תכשיטים בעיצוב מורכב במיוחד שלא הייתם יכולים להכין בשיטות אחרות וכך לזכות בסטייל ברמה גבוה ותוצאה מיוחדת במינה.

לפניכם סרטון המציג מוצר שלנו המיוצר מהטכנולוגיה המיוחדת הזו לתחום המתנות שהגיע לטלוויזיה, צפיה מהנה.

4. מעצבים

אם אתם רוצים להביא את השינוי הבא בעולם עיצוב הבית, כנראה שכדאי לכם להיעזר בהדפסה תלת ממדית. הטכנולוגיה המתקדמת תאפשר לכם ליצור ולעצב בעצמכם ריהוט חדשני שקשה מאוד ליצור בכל שיטה אחרת. תוכלו לבחור בספה שהבסיס שלה נראה כמו קורי עכביש, בכיסא מחורר לסלון או בכל רעיון מבלבל, מורכב וחדשני שכנראה אף אחד אחר לא עשה לפניכם. כל מה שנדרש מכם זה רק להקדיש מחשבה וזמן לתכנון הרעיון ולהוציא אותו אל העולם!

5. בעלי הברקה חדשנית

במידה ועלה לכם רעיון מהפכני ואתם רוצים להעמיד אותו בפני מבחן המציאות – למה שלא תדפיסו אותו? יכול להיות מדובר במודל טכנולוגי, בפריט שימושי שיכול להקל על כולנו, באביזר עיצובי יפהיפה או בכל דבר אחר שיעלה לכם על הדעת. אין מה לעשות, שרטוטים זה הרבה פעמים לא מספיק. בשביל לבחון את הרעיון שלנו באמת – אנחנו צריכים לראות אותו בעיניים.

6. לבעלי מוגבלויות

במקרים בהם אדם מתקשה לבצע את הפעולות היומיומיות הנדרשות ממנו, ניתן להקל עליו באמצעות עיצוב חדשני של מוצרים מונגשים לבעלי מוגבלויות – ניתן ליצור מחזיק מיוחד לכוסות, אמצעי עזר לפתיחת דלתות וחיזוק אחיזה ואפילו פרוטזות וסדים שיסייעו לאדם בעל המוגבלות להתמודד עם היומיום שלו. תהיה על הקשיים שמלווים את אותו האדם וחשיבה מיוחדת מחוץ לקופסא יאפשרו לכם להגיע לרעיון חדשני במיוחד שיוכל להקל על הקשיים היומיומיים שלו.

ולסיכום, לכולם!

הדפסה תלת מימדית יכולה להפוך את החיים שלנו להרבה יותר פשוטים. באמצעות הטכניקה המדויקת, המהירה והמיוחדת הזאת, תוכלו להביא את הרעיון שלכם לחיים גם ברגע האחרון. אם עלה לכם רעיון לראש, אם אתם רוצים את המודל שלכם מוכן כבר ביום יומיים הקרובים ואם אתם מחפשים תוצאה שתתאם את ההשקעה הכספית שלכם – כנראה שמדובר בשיטה הטובה ביותר עבורכם. כל מה שנשאר לכם לעשות זה לדבר איתנו ואנחנו כבר נעשה עבורכם את השאר.

לפניכם מודל תלת מימדי של וירוס הקורונה שהודפס על ידינו לבקשת הלקוח שלנו.
המודל הודפס בגימור גבוה במיוחד, בצבע כסוף מטאלי וכמובן עם תמיכות בשלב ההדפסה שלאחר מכן התמוססו במים, מה שהותיר את המודל נקי ובצורה מושלמת וזהה לוירוס המקורי – לפניכם התמונות שצולמו על ידינו.

מודל תלת מימד עם הדפסה ותמיכות
מודל קורונה 2021 שהודפס בתלת מימד

אז מהם המחירים של הדפסות בתלת מימד?

בסופו של דבר, המחיר של הדפסה תלת מימדית של מוצר מסויים משתנה בין הפרויקטים השונים ונקבע לפי מספר פרמטרים.
ייתכן שאדם אחד שייפנה להדפסת מוצר יקבל מחיר יקר יותר או פחות מאדם שפנה להדפסת מוצר אחר באותו הגודל.
אנו יכולים להגיד שהמינימום מחיר אצלנו להדפסה תלת מימדית עומד על 300 ש"ח.
בשביל לעשות לכם קצת סדר, אלו הם השיקולים שמנחים אותנו בתמחור העבודה.

1. מידות התוצר

ככל שהתוצר יותר גדול, המחיר יהיה גבוה יותר בהתאם. עבודה על מוצר גדול דורשת כמות יותר גדולה של חומר, עבודה ארוכה יותר של מכונת ההדפסה ובמילים אחרות – השקעת משאבים גדולה יותר משמעותית. ולכן כמובן, המחיר יהיה גבוה יותר מאשר במוצרים בקטנים.

איך-מודדים-מוצרים-באופן-מדויק-בהדפסות-תלת-מימד

2. סוג החומר

הדפסה תלת מימד ניתן לבצע על מגוון אדיר של חומרים בינהם מתכת, עץ ופלסטיק אשר לכל אחד כמובן תעריף נפרד שמושפע מהמחיר של החומר ומידת הקלות של עבודת ההדפסה באמצעותו. הדפסה על פלסטיק למשל, תהיה זולה יותר מזו שנעשית באמצעות מתכת.

חומרים-להדפסה-בתלת-מימד

3. מורכבות הדגם

כאמור, בהדפסת תלת ממדית משתמשים למגוון רחב של תחומי עיסוק וזו נותנת מענה לכל איש מקצוע בעולמו שלו. חלק מהחברות והאנשים שנעבוד מולם יבקשו מאיתנו עבודות פשוטות כמו יצירת צעצוע פלסטיק בסיסי או מוצר עץ לא מורכב אבל חלק מהעבודות יהיו מורכבות יותר. עבודות כמו יצירת מודל אדריכלי, תכשיטים מלאי פרטים או מודלים של איברי גוף יהיו מורכבים יותר לבנייה וכיוצא בזאת ידרשו מאיתנו יותר משאבים ויהיו יקרים יותר.

הדפסה-תלת-מימדית-איברים-ורפואה

4. כמות המוצרים

אמנם הזמנת כמות גדולה יותר של מוצרים תעלה לכם יותר, אבל מצד שני גם לנו וגם לכם יש אינטרס בייצור רחב משותף. ולכן, במקרים של ייצור המוני של מוצר מסוים לעיתים נהיה מוכנים להתגמש בנוגע למחיר ליחידה הבודדת ולמצוא תמחור שיהיה נוח לשני הצדדים.

לסיכום, אין תשובה נכונה אחד לשאלה כמה יעלה תהליך ההדפסה של המוצר שלכם. הדבר כרוך במורכבות הפרויקט, סוג החומר והמידות. בסופו של דבר, המחיר נע בין כמה מאות לאלפי שקלים ומשתנה בין הפרויקטים השונים.

הדפסה-תלת-מימדית-לעסקים-קטנים

למה שתזמין הדפסה בתלת מימד דווקא אצלנו ?

המימד הרביעי - קצת עלינו

אנו מתמחים בשירותי הדפסה בתלת מימד ברמות הדיוק הגבוהות ביותר.
בין היתר אנו נותנים שירות לעסקים שונים שרוצים לפתח אב טיפוס לפטנט מסויים, לסטודנטים ואדריכלים שרוצים להדפיס מודל של בית ועוד.

הצלחנו לייצר מודלים בדיוק פנומנלי עם תמונות אמיתיות שמוטבעות עליהן, ושמנו לעצמנו מטרה לספק את השירות המהיר והזול ביותר בארץ לכל אדם שזקוק להדפסות תלת מימדיות.

לשליחת קובץ המודל אלינו במייל

מתחייבים לספק הצעת מחיר תוך 60 דקות
להזמנות וייעוץ חינם בטלפון זמינים 24/7 – 053-5010008